Представлено новий український танк «Тірекс»

11.04.2016 10.50

wp-content/uploads/2016/04/12986953_856962934431533_8418420294943809725_n.jpg

Танк «Тірекс» розроблений інженерною групою «Азов» у відповідь на вимоги Міністерства оборони. Він є глибокою модернізацією танка Т-64 з можливостями, компонуванням і оснащенням, які будуть відповідати вимогам як сучасних конфліктів, так і майбутніх бойових дій і способів застосування важкої бронетехніки як в наступі, так і обороні.

Про це йдеться на сторінці у Facebook головного редактора журналу Defense Express Сергія Згурця.

Пріоритетні вимоги – максимально можливий рівень захисту екіпажу; висока інформаційна обізнаність екіпажу про те, що відбувається в навколишньому просторі; стійкість засобів спостереження і прицілювання від осколків і вогню стрілецької зброї противника; забезпечення командних дій в єдиному інформаційному полі тактичної ланки. Значною мірою ці вимоги націлені на ліквідацію тих вразливих сторін, які були виявлені в ході застосування українських танків на сході України, а також на те, щоб сформувати організаційні, технологічні та технічні передумови для створення в країні бронетехніки нового покоління.

На представлених журнальних розворотах – лише загальні конструкційні рішення, без ключових розділів про бойову капсулу, системи управління вогнем і без опису АСУ тактичної ланки. Така АСУ ТЗ будується по архітектурі відкритих систем, з використання захищених каналів зв’язку, стійких до РЕБ противника.

Поряд з технічною пропозицією по танку «Тірекс» інженерна група «Азов» представила на розгляд Міноборони проект важкої бойової машини піхоти. Хоча назва у цього проекту м’яка і жіночна – «Азовочка», за своїми конструкційним ноу-хау і потенційними бойовими можливостями така БМП є близьким родичем «Тірекс» і буде здатна виконувати з ним бойові завдання пліч-о-пліч. Або, точніше, броня до броні.

wp-content/uploads/2016/04/12963559_856962964431530_809462644151131274_n.jpg

Пропозиція інженерної групи «Азов» за проектом «Тірекс» є глибокою модернізацією танка Т-64, яка, за словами розробників, дозволяє вирішити дві вкрай важливі завдання сьогодення, і одну – перспективну.

Перша. Забезпечити швидке насичення танкових і механізованих підрозділів зразками техніки, яка по своїй бойовій ефективності буде такою ж, а при введенні системи управління тактичної ланки – перевищувати можливості найбільш сучасного українського танка «Оплот». У нинішньому його вигляді по ряду причин він, якщо говорити жорстко, не може розглядатися як основний танк української армії через неможливість забезпечити його масове виробництво. Нинішній темп виробництва «Оплотів» для інозамовників – десять танків за п’ять років.

Друга. За критерієм «ефективність-вартість» «Тірекс», як заявлено його творцями, буде перевершувати можливості танка Т-64 у вигляді БМ «Булат», зокрема, по рухливості і застосування озброєння танка вночі, але матиме схожі з ним цінові параметри. Подорожчання за рахунок установки на танку «Тірекс» нової сучасної системи управління вогнем (СУВ) буде інтегрально компенсовано іншими складовими проекту, включаючи використання нової для України технології виробництва важкої бронетехніки, істотно прискорює як терміни, так і зменшує витрати енергоресурсів і трудовитрати.

Третє, перспективне. Проекти інженерної групи «Азов» з модернізації танка Т-64 і створення важкої бойової машини піхоти націлені на максимальну уніфікацію по шасі, модулями СУВ і АСУ ТЗ, агрегатів, вузлів, інтерфейсів всередині сімейства машин однієї категорії. При комплектуванні змішаних танкових підрозділів танками і важкими бойовими машинами піхоти, також виконаними на базі Т-64 використання нової СУВ, яка реалізується на танку перехідного періоду «Тірекс» забезпечить випереджальну ступінь уніфікації СУВ (як з точки навчання особового складу, так і з точки зору серійного виробництва, обслуговування, ремонту і подальшої модернізації). Це також дозволить безболісно і з мінімальними витратами модернізувати окремі елементи і системи платформ у міру появи нової елементної бази та більш досконалих виробів.

«Наша позиція в тому, що існуючий в Україні парк танків Т-64 дозволяє в найкоротші терміни створити на його базі нові машини з необхідним бойовим потенціалом. Це покоління 4 або 4 +. За своїми можливостями вони схожі з найбільш сучасними бойовими броньованими машинами нашого супротивника, включаючи і широко розрекламовану «Армату». Але наш проект – це не танк майбутнього, це масовий танк для сьогоднішнього дня і для певного перехідного періоду. Далі – вже якісно нова платформа, яка повинна створюватися з урахуванням досягнуто на той момент наукового, технологічного та промислового потенціалу. Поки ж все можливе для даного етапу втілено в «Тірекс» і «Азовочка». Після затвердження цих проектів військовим відомством, пріоритетним в умовах війни замовником, нові технологічні рішення і виробнича база дозволить нам за місяць модернізувати до 10 танків Т-64 до рівня «Тірекс», – так окреслили найближчі перспективи керівники інженерної групи «Азов».
Чи варто повторювати, що фахівці «Азову» переконані, що зараз в Україні оптимальний час для бойової машини, ім’я якої «Тірекс».

загрузка...
Loading...

Коментарі