Основний бойовий танк Т-64БМ «Булат»

10.02.2012 13.01

Танк Т-64БМ «Булат»Танк Т-64БМ «Булат» є результатом модернізації танків типу Т-64Б (Т-64БМ). Метою модернізації було доведення бойових і технічних характеристик танку до рівня таких сучасних машин як Т-80УД, Т-84У Оплот. Вперше був показаний в 1999 році.

Модернізація повинна була покращити такі параметри модернізованих танків:

– поліпшення рухливості (за рахунок модернізації силового відділення);
– підвищення захисту (за рахунок зниження уразливості від сучасних протитанкових засобів);
– підвищення вогневої потужності (за рахунок модернізації озброєння і комплексу управління вогнем з метою підвищення ефективності вогню).

Для підвищення рухливості, в моторно-трансмісійному відділенні встановлена силова установка більшої потужності. В якості нової силової установки використаний двигун 5ТДФМ потужністю 850 к.с., який є форсованою модифікацією двигуна 5ТДФ. Установка нового двигуна вимагала також заміни штатного повітряного фільтра на новий і доопрацювання випускної системи.

Ходова частина конструктивних змін не зазнала. Для поліпшення ходових якостей по дорогах з твердим покриттям КП ХКБМ розроблені асфальтохідні башмаки (АХБ) для гусениць танка. При цьому доопрацювання деталей гусениці не потрібно. Асфальтохідні башмаки з елементами кріплення поставляються окремо.

Підвищення рівня захисту танка забезпечується шляхом установки комплексу додаткового захисту від кумулятивних і бронебійних підкаліберних снарядів на корпус і башту. Комплект підвищує рівень захисту танка Т-64БМ «Булат» від кумулятивних вражаючих засобів – в 2,2 рази, від кінетичних вражаючих засобів – в 1,9 раз і забезпечує захист танка від наступних вражаючих засобів:

– ручних протитанкових гранат, снарядів ручних і станкових гранатометів і безвідкатних гармат;
– протитанкових керованих ракет типу «ТОУ-2», «Мілан», «Штурм-С»;
– кумулятивних снарядів гладкоствольних танкових 125-мм гармат;
– бронебійних підкаліберних снарядів гладкоствольних танкових 125-мм гармат.

Комплект додаткового захисту складається з пасивного (накладного) броньового захисту і вбудованого динамічного захисту. Накладна броня встановлюється на лобових і бортових ділянках башти.

Динамічний захист складається з носового модуля і бортових екранів, встановлених на корпусі танка; модульних секцій, розміщених по зовнішньому периметру лобових і бортових ділянок вежі; контейнерів, встановлених на даху башти. Усередині кожної секції захисту, а також в контейнерах на даху башти встановлено елементи динамічного захисту.

Маса комплекту додаткового захисту з установочними і кріпильними деталями, а також з елементами динамічного захисту становить 3500 кілограмів. Час установки комплекту елементів динамічного захисту на одному танку силами екіпажу складає 5,5-6 годин. Елементи динамічного захисту, встановлені на танку, в процесі його експлуатації спеціального обслуговування не потребують. Для проведення робіт з обладнання танка комплектом додаткового захисту не потребується спеціальне технологічне обладнання та оснащення, спеціальний інструмент і фахівці високої кваліфікації. Недоліком комплекту динамічного захисту є те, що кожний з них встановлюється на танк індивідуально, а тому переставити такий комплект на інший танк, як правило, неможливо.

Для підвищення захисту обладнання і екіпажу при загорянні, всередині бойового і моторно-трансмісійного відділень танка встановлюється швидкодіюча система пожежогасіння, час спрацьовування якої не перевищує 150 мілісекунд.

Основні тактико-технічні характеристики (порівняно):

453

загрузка...
Loading...

Коментарі