Модернізована гвинтівка «Мосіна»: точність, дальність, скорострільність

26.03.2016 16.30

Модифікована снайперська гвинтівка розроблена під патрон 7,62х54 міліметра, а її скорострільність досягає 20 пострілів за хвилину

Фахівці Державного підприємства «Укроборонсервіс» представили снайперську гвинтівку підвищеної точності ВМ МП-УОС. По суті, це глибока модернізація всім відомої гвинтівки «Мосіна» калібру 7,62 міліметра зразка 1891/1930 років радянського виробництва.

Українські зброярі поліпшили характеристики цієї гвинтівки у відповідності до стандартів НАТО. Нова снайперська гвинтівка розроблена під патрон 7,62х54 міліметра, має ствол завдовжки 730 мм. Скорострільність її досягає 20 пострілів за хвилину.

Патрони подаються з коробчастого магазина по 5 або 10 штук. Гвинтівка ВМ МП-УОС оснащена оптичним прицілом і складним телескопічним сошником Harris SBR. У ході модернізації була збільшена і дальність стрільби, зменшена віддача, яка, за твердженнями розробників, у новій версії практично не відчувається. Крім цього, за використання глушника звук пострілу істотно стишений, тому гвинтівку можна застосовувати приховано.

У межах модернізації приклад і дерев’яна ложа замінені на виготовлену з полімерних матеріалів і алюмінієвого сплаву, а також регульованим прикладом і пістолетною рукояткою. Постійний магазин був замінений коробчастим окремим з однорядним розташуванням патронів. Для встановлення глушника або дульного гальма-компенсатора на дуловій частині ствола передбачене спеціальне різьблення.

На складах є чимало гвинтівок «Мосіна», тому й комплектуючі будуть дешеві. Як повідомляють у прес-службі державного підприємства «Укроборонсервіс», всі комплектуючі й деталі, які застосовуються для модернізації гвинтівки, виключно українського виробництва. Крім того, було заявлено, що не виключена можливість виготовлення даної модифікації зброї на експорт.

Микола ФЕДОРКІВ

 

загрузка...
Loading...

Коментарі