Чому в Росії намагаються дискредитувати український автомат «Малюк»?

27.04.2016 23.19

Автомат «Малюк»

Інформація про успішні випробовування українського автомата «Малюк», виконаного по схемі буллпап, і продемонстрованого на Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека-2015», схоже, занепокоїла російських зброярів. У всякому випадку, російські експерти практично відразу піддали «Малюк» нищівній критиці.

Серед тих, хто критично висловився стосовно українського автомата, – Михайло Дегтярьов, головний редактор журналу «Калашников. Оружие, боеприпасы, снаряжение».

«Перш за все, сама концепція тут помилкова. В Україні немає власної збройової школи і «Малюк» є продукт інжинірингу людей, які сприймають зброю під дещо іншим кутом, ніж конструктори. Без досвіду і розуміння ключових особливостей, які заважають успішній реалізації їхньої ідеї», – вважає Дегтярьов.

«Зокрема, у випадку з даною переробкою, стрільба стає майже неможливою через надмірну загазованість зони обличчя стрільця. Це перевірено нормальними розвиненими країнами в нормальних лабораторіях, де зафіксовані подібні експерименти.

І відповідь на питання, чи можна так переробити автомат, однозначно – ні. Ще одна принципова помилка – відмова від механічних прицільних пристосувань. Це теж випливає з комп’ютерних ігор і фільмів і каже про дилетантський підхід до зброї.

Ніяких перспектив у цього виробу немає ще й тому, що будь-яка країна, яка має достатню кількість автоматів Калашникова на своїх складах, може з таким же успіхом експериментувати з переробками. Нічого складного в застосованих рішеннях немає. Але ніхто з розумних країн цим не займається», – цитує експерта російське видання «Экономика сегодня».

Нагадаємо, автомат «Малюк» розроблений українською компанією «ІнтерПроІнвест». Спочатку «Малюк» мав стати варіантом глибокої модернізації радянських АКМ та АК-74 за схемою буллпап. Однак, після випробувань у реальних умовах та внесення низки конструктивних змін, автомат став оригінальною конструкцією, що за показниками точності, надійності та зручності суттєво перевершує автомати Калашникова.

Випробування «Малюка» були проведені в одному з підрозділів спеціального призначення Збройних Сил України. Більшість параметрів, що підлягали тестуванню, отримали найвищі оцінки, тому цей зразок стрілецької зброї було рекомендовано до прийняття на озброєння вітчизняних спецпризначенців.

Зокрема, здійснювалися тести на безвідмовність при веденні безперервної інтенсивної стрільби. Під час випробувань було використано по шість магазинів боєприпасів на кожен автомат. За результатами тестування встановлено, що автомат «Малюк» здійснює стрільбу без затримок, ствол та корпус не перегріваються, показники точності стрільби залишаються стабільними, задимленість та викиди часток пороху в зоні обличчя стрільця відсутні, використання глушника не впливає на точність стрільби.

«Автомат «Малюк» це не вдосконалений «Калашников», від нього тут залишився тільки ствол і ствольна коробка. Все інше зроблено завдяки нашим конструкторам та інженерам. Створення цього автомата дозволяє вирішити проблему постачання зброї. Що стосується можливостей експорту, то, за результатами проведених випробувань, можна говорити, що він може конкурувати на міжнародному ринку, в тому числі з ізраїльськими і австрійськими моделями. Я впевнений, що за деякими характеристиками, зокрема, надійності, «Малюк» перевершує ці зразки», – вважає Олег Березюк, український військовий експерт.

Чому ж тоді в Росії намагаються виставити український автомат «безперспективною переробкою»? Можливо, відповідь криється у доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI) Yearbook 2015, згідно з якою Україна, як і Росія, входять до десятки найбільших експортерів зброї. У рейтингу країн-експортерів Україна зайняла 9 місце з часткою експорту в 3% на світовому ринку.

Торгівля зброєю – надзвичайно прибуткова сфера і конкуренція в ній дуже жорстка. Росія ж, на фоні санкцій, після підйому 2011-2014 років, має шанс суттєво втратити позиції на ринку озброєнь. Тому подальші перспективи успішного гравця, яким є Україна зі своїми перспективними розробками, зовсім не тішать російських виробників.

Роман ТУРОВЕЦЬ

загрузка...
Loading...

Коментарі