Зі Львова поранених бійців АТО відправлять на реабілітацію до Угорщини

27.04.2016 16.44

Військово-медичний клінічний центр Західного регіону

27 квітня, у Львові, у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону відбулась зустріч керівництва установи та журналістів провідних засобів масової інформації регіону. Під час брифінгу начальник ВМКЦ ЗР полковник медичної служби Іван Гайда, а також керівники структурних підрозділів відзвітували про роботу військових медиків за перший квартал 2016 року. Про це повідомляє “ЗСУ інфо”.

Зі слів Івана Гайди, протягом трьох місяців у Центрі загалом проліковано понад 5 тисяч осіб, в тому числі учасників АТО, ветеранів та військовослужбовців, а також інших категорій осіб, які мають на це право.

– Особливо хотів би зупинитись на діяльності 66-го мобільного госпіталю, який є нашим структурним підрозділом безпосередньо у зоні АТО, – зазначив він. – Цей підрозділ є лікувальною установою 1-го ешелону, який надає кваліфіковану меддопомогу з елементами спеціальної, адже ми відряджаємо на передову лікарів різного профілю. Відтак, окрім воїнів АТО, ми надали амбулаторне лікування понад 3500 місцевих мешканців. Прийняли та провели евакуацію різними способами близько 3 тисяч поранених та травмованих бійців. Зробили 1249 оперативних втручань, з яких понад 300 складних.

Водночас, на базі ВМКЦ ЗР тривають заходи із оновлення матеріальної та лікувальної бази. Як підкреслив полковник медичної служби І. Гайда, упродовж 2016 року в госпіталі планують відкрити кабінет ерготерапії. На даний момент вже завезено необхідне обладнання та розпочато його монтаж. До літа планують запустити в дію майстерню з ремонту і підгонки індивідуальних візків для пацієнтів, а також відкрити створену фактично «з нуля» клініку психіатрії.

– У штат буде введено безліжкове відділення психореабілітації. Працюватимуть 5 психологів, послуги яких будуть доступні нашим пацієнтам, – додав Іван Гайда, – Але наші можливості не безмежні, тому окремо хотів подякувати волонтерам за роботу, яку вони проводять, і допомогу. Нещодавно, відомий співак і львів’янин Святослав Вакарчук передав госпіталю унікальне обладнання, яке може виявляти інородці предмети у людському тілі. Це обладнання вже використовується при лікуванні бійців АТО під час хірургічних операцій.

Також головний хірург ВМКЦ ЗР повідомив, що незабаром 5 військовослужбовців, які отримали поранення в АТО, відправляться на лікування в Угорщину. Кошти на цю програму виділило НАТО та ЗС Угорщини. Разом із пораненими виїде група лікарів, яка перейматиме досвід європейських колег. Програма розрахована на тривалий час.

Окремо зупинились на потребах у протезуванні. Зараз на лікуванні у ВМКЦ ЗР очікують на протезування кінцівок 4 особи. Двоє з них є учасниками АТО.

Володимир Скоростецький

загрузка...
Loading...

Коментарі