В Міноборони продовжується робота щодо повернення до сфери управління незаконно вилучених земель

06.07.2017 08.30

Міністерством оборони України спільно з органами прокуратури продовжується робота щодо захисту інтересів держави в судових органах з метою повернення з незаконного володіння земель оборони.

Про це повідомили в Міноборони.

Так, рішенням Київської міської ради від 24 травня 2007 року частину лісових земель площею 24,26 га на Столичному шосе (27-й км) у Голосіївському районі м. Києва віднесено до земель запасу житлової та громадської забудови, яку в подальшому на підставі договору оренди передано ТОВ «Оста Плюс» для експлуатації та обслуговування будівель і споруд.

У 2016 році Генеральною прокуратурою України в інтересах держави, в особі Кабінету Міністрів України та Міноборони заявлено позов до Київської міської ради та ТОВ «Оста Плюс» про визнання незаконним та скасування рішення від 24 травня 2007 року та визнання недійсним договору оренди. Однак, рішенням Господарського суду м. Києва від 14 листопада 2016 року у позовних вимогах відмовлено повністю.

Це рішення було оскаржено в апеляційному порядку Міноборони та Генеральною прокуратурою.

Під час розгляду апеляційних скарг Київським апеляційним господарським судом з’ясовано, що вказана земельна ділянка розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 15.05.1957 № 1808 надана Міністерству оборони та в подальшому видано державний акт на право користування Київському квартирно-експлуатаційному органу для будівництва військового містечка № 247 та встановлено, що Київською міською радою рішення від 24 травня 2007 року прийнято всупереч вимогам Земельного кодексу України, Лісового кодексу України, Закону України «Про використання земель оборони», а саме без згоди землекористувача — Київського квартирно-експлуатаційного органу та відповідного рішення власника земельної ділянки — Кабінету Міністрів України.

Попри те, що колегія суддів дійшла висновку, що Київська міська рада, в порушення вимог законодавства України, вийшла за межі наділених їй повноважень, відмовила у позовних вимогах у зв’язку зі спливом строку позовної давності. Сьогодні вищезазначене рішення суду апеляційної інстанції залишив без змін Вищий господарський суд України.

Не зважаючи на відмову у задоволенні позовних вимог, Міноборони і надалі вживатиме вичерпних правових заходів щодо повернення до сфери управління незаконно вилученої земельної ділянки.

загрузка...
Loading...

Коментарі