У Львівському госпіталі вперше відбулося весілля

05.08.2016 02.34

 1. 5056
 2. IMG_4884
 3. IMG_4916
 4. IMG_4952
 5. IMG_5006
 6. IMG_5023
 7. IMG_5095
 8. IMG_5177
 9. IMG_5223
 10. IMG_5231
 11. IMG_5253
 12. IMG_5314

 

4 серпня у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону відбулася безпрецедентна для історії цієї військово-лікувальної установи подія: на території госпіталю відбулось справжнє військове весілля. Він – пацієнт військового шпиталю, колишній боєць АТО, вона – уродженка Луганщини, яку боронив від російського агресора її суджений.

40-річний уродженець Сумщини старший сержант-піхотинець Сергій Ющенко до війська пішов добровольцем. До армії навчався на будівельника та деякий час працював на будівництві. Втім знає, з якого боку братися за зброю: за плечима не лише два роки строкової служби, але й 6 років служби за контрактом у Сумському прикордонному загоні.

– Пішов, бо не міг спокійно дивитись на те, як ворог пре на Україну. До того ж, моя рідна Сумщина також була на напрямку потенційного удару агресора, – каже він. – Там, у АТО, я й зустрів Катерину в 2015 році в районі виконання завдань. Наша бригада дислокувалась неподалік від населеного пункту, звідки Катерина родом. Познайомив нас спільний друг. Спочатку були суто дружні стосунки. Ми багато спілкувалися про те, як живуть люди в Луганській області, про те, що бентежить та непокоїть місцевих мешканців. Згодом, бесіди і спільні погляди на життя переросли у інший формат стосунків.

8 травня цього року, виконуючи бойові завдання в районі населеного пункту Кримське, Сергій отримав поранення.

– Ми рухались у складі підрозділу територією, яку ще називають «сіра зона». Боєць, який був попереду мене, зачепив ногою «розтяжку». Частина уламків дісталася й мені. Добре, що змогли евакуювати в госпіталь, – говорить Сергій. – Лікувався у госпіталі в Харкові. Там було зроблено низку операцій. Потім, відправили до Львова для остаточного лікування та реабілітації. Адже саме цей госпіталь спеціалізується на спинальних травмах. Поранення серйозне, втім, лікарі кажуть, що шанси звестися на ноги є. Спочатку, як прийшов до тями у госпіталі, нікому не хотів повідомляти про те, що зі мною сталося. Особливо Катерині. Однак, вона сама знайшла мене у харківському шпиталі. Тоді я остаточно зрозумів, що просто не можу її відпустити від себе!

Полковник медичної служби Олександр Алєксєєв, який лікує Сергія, розповів, що динаміка одужання пацієнта позитивна. І не зважаючи на травму нижньої ділянки хребта, військовослужбовець таки зможе ходити, якщо буде багато наполегливо займатись із реабілітологами.

– Кохання не лише піднімало пацієнтів з інвалідного візка, але й надавало, як кажуть, крил для подальших життєвих звершень, – зазначає військовий лікар. – Те, що Сергій та Катерина зважились на такий відповідальний крок у житті свідчить, що у них обов’язково все буде гаразд. Адже вони підтримуватимуть одне-одного і обов’язково досягнуть того, чого прагнуть.

– Катерина та Сергій від початку не планували пишної церемонії. Однак, знайомі, які опікувались долею пораненого бійця, вирішили зробити їм подарунок та залучили до організації свята одну з івент-агенцій Львова. А ті вже підійшли до питання з професійною винахідливістю. У невеличкому скверику на території госпіталю обладнали весільну альтанку, було багато квітів, повітряних кульок, жива музика та, звичайно, безліч гостей. Окрім медичного персоналу та пацієнтів, молодят вітали волонтери навіть з-за океану. Зокрема, львівська активістка Ірина Дзьоба передала молодятам подарунок та вітання від членів української діаспори з каліфорнійського міста Сакраменто. Були на святі й бойові побратими Сергія. Один з воїнів, Денис, навіть виконував місію дружби нареченого.

Під щирі оплески присутніх молодята стали на рушничок щастя, розділили каравай хліба та обмінялися обручками. А на завершення офіційної частини – запустили у небо повітряні кульки із побажаннями.

Звичайно, журналісти, які були присутні на святковій церемонії, цікавились у молодят про плани на майбутнє.

– Будемо будувати наше щастя, – відповіла наречена героя. – Хочеться, щоби Сергій одужав і здійнявся на ноги, хочеться збудувати дім. І, звичайно, щоби з’явилися дітки. Вважаю, що все це у наших силах. Адже є ми, є друзі та знайомі, які підтримували нас у важкі хвилини. Вірю, що все буде гаразд!

До слова, подружжя Ющенків буде справжнім військовим. Адже цього року Катерина вступила до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Її мрія – стати професійним військовослужбовцем, офіцером. Сергій мрію Катерини підтримує. Віджартовується, що за декілька років матиме свого командира.

Володимир Скоростецький

загрузка...
Loading...

Коментарі