У НАТО є намір задекларувати Україну і Грузію як асоційованих партнерів

22.04.2016 15.12

Із 18 по 22 квітня у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського проводився ХVІ Міжнародний тиждень на тему «Адаптація НАТО до сучасних та майбутніх викликів у сфері безпеки». Учасники заходу обговорювали правові аспекти асиметричної та гібридної війн, знайомилися з процесом планування операцій в НАТО, засадами стратегічних комунікацій у сучасних умовах. Серед гостей, які взяли участь у заході, були Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко та Голова військового комітету НАТО генерал Петр Павел. Про це повідомляє «ЗСУ інфо».

Виступаючи перед учасниками заходу, генерал Петр Павел зокрема наголосив, що НАТО не дозволить подальшої агресії з боку Російської Федерації.

– Нам, членам та партнерам НАТО, потрібно разом проектувати нашу спільну безпеку. Зараз триває адаптація структур НАТО до гібридної війни. Ми маємо забезпечити більш гнучкий та швидкий процес прийняття рішень, а наші сили мають бути більш маневреними під час застосування. Як на політичному, так і на військовому рівні країни Альянсу підтримують Україну, – сказав генерал Петр Павел.

Відповідаючи на запитання, Петр Павел, зокрема, заявив, що зараз існує намір задекларувати Україну і Грузію як асоційованих партнерів під час проведення саміту НАТО у Варшаві.

– Асоційовані партнері – це ще не члени організації, але значно більше, ніж просто партнери, – пояснив він. – Це дасть можливість створити платформу для поглибленої співпраці. Ми зможемо більше проводити спільних навчань, здійснювати обмін розвідувальною інформацією та реалізовувати програми військово-технічного співробітництва.

– Візит Голови Військового комітету НАТО в Україну у надзвичайно складний для країни час є свідченням незмінної підтримки реформ в оборонній сфері, – зазначив генерал армії України Віктор Муженко, – а плани щодо поглиблення співпраці – визнанням наших успіхів у реформуванні Збройних Сил.

загрузка...
Loading...

Коментарі