Львівський Центр управління та оповіщення Повітряних Сил відвідали експерти НАТО

27.07.2016 16.26

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

 

Львівський Центр управління та оповіщення Повітряного командування «Захід» ПС ЗСУ відвідали експерти НАТО. Головною метою даного заходу було проведення консультації експертів України та НАТО у контексті здійснення техніко-експлутаційного дослідження щодо можливостей реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору RASP. Дана система збільшує можливості щодо контролю повітряного простору, перш за все – протидії терористичним актам, тобто контроль за літаками, які можуть використовуватися, як об’єкт для здійснення теракту. Про це «ЗСУ інфо» повідомили у прес-службі ПвК «Захід».

В ході бесіди було розглянуто завдання Центру управління та оповіщення, його місце в системі управління Повітряних Сил ЗС України, загальна структура, деякі результати діяльності. Також на порядок денний були винесені питання підготовки фахівців для роботи на відповідній системі та підвищення безпеки повітряного простору.

– Зараз фактично завершився другий етап програми, і ми практично наближаємося до початку третього етапу, який є юридичним оформленням відносин з цього приводу. Планується до кінця року завершити вирішальний період, і з наступного року, звичайно за наявності усіх погоджень зі сторони НАТО та України, рушити далі до повної готовності системи RASP в України, – повідомив заступник начальника командного центру ПС ЗСУ підполковник Павло Лєвтєров. – Для України є дуже важливим зближення з країнами НАТО, це генеральний курс до наближення країни до стандартів і процедур, які використовуються в НАТО. Особливо тими країнами, які наразі присутні в системі – це Норвегія, Польща і Туреччина.

– Приємно було познайомитися з людьми, які дійсно піклуються та переймаються питанням безпечності повітряного руху в межах Європи. Вони позитивно відгукуються про Україну та завжди готові надати допомогу у модернізації Збройних Сил України і безпосередньо в інтеграції. Дане обладнання планується встановити в 2017 році в Одесі та Львові, – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Центру управління та оповіщення підполковник Юрій Красноштан.

загрузка...
Loading...

Коментарі