Литовсько-польсько-українська бригада прийме участь у навчанні «Anakonda-16»

12.04.2016 20.29

Під час багатонаціонального навчання «Anakonda-16» у червні цього року литовсько-польсько-українська бригада розгорне бригадний операційний командний пункт в навчальному центрі Нова Деба і прийме визначені підрозділи у своє підпорядкування.

Таку роль багатонаціональної бригади визначено під час заключної плануючої конференції з координації, що відбулася минулого тижня у Варшаві.

Як зазначив майор Адам Паньчик, начальники секції S-3, участь в «Anakonda-16» підвищить злагодженість і взаємосумісність литовсько-польсько-української бригади з підрозділами збройних сил інших держав:

– «Anakonda-16» відкриває можливість для нас налагодити взаємодію із представниками збройних сил 24 країн. Участь в навчанні – це наша інвестиція в підвищення професійної майстерності, зміцнення довіри і взаємопорозуміння між військовослужбовцями-учасниками», – зазначив заступник начальника штабу LITPOLUKRBRIG підполковник Міхал Малишка.

В навчанні «Anakonda-16» візьмуть участь 25 тисяч військовослужбовців із 24 країн-учасниць. Зокрема, з Албанії, Болгарії, Канади, Хорватії, Чехії, Естонії, Фінляндії, Грузії, Німеччини, Угорщини, Косово, Латвії, Литви, Македонії, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії, Іспанії, Швеції, Туреччини, Великої Британії та Сполучених Штатів Америки. Етапи навчання «Anakonda-16» відбуватимуться одночасно на усіх військових полігонах Республіки Польща.

Як зазначив командувач армією США в Європі генерал Бен Ходжес, «Анаконда» займе центральне місце серед навчань, які пройдуть цього року.

– Стратегічний ефект, якого ми хочемо досягти під час цих навчань – дати впевненість нашим союзникам і відлякати Росію після того, як вона напала на Україну і нелегально анексувала Крим, – сказав Ходжес.

Олександр ГАЙН

загрузка...
Loading...

Коментарі