Чому можна навчити кулеметника з досвідом АТО? – Роман Доник

27.04.2016 12.26

Кулеметники ДШК

У 169-му навчальному центрі в Десні триває підготовка розрахунків великокаліберних кулеметів ДШК. Про це повідомляє Роман Доник на своїй сторінці у Фейсбук.

«На що нас сюди прислали? Чому нас можуть тут навчити? Та ми по 10 коробів за ніч настрілювали. Та ми у кабана на 1,5 км поцілили. Та ми на 2 км снайперів накрили…» Приблизно так починаються заняття з кулеметниками», – пише Роман Доник.

Він відзначає, що практично всі вони з бойовим досвідом, але їхня підготовка – на побутовому рівні:

«Практично всі з бойовим досвідом. І практично всі до автоматизму знають як не потрібно робити. Тому що так робили. У дуже небагатьох на побутовому рівні (неповна чистка кулемета) є. Повністю кулемет не знає ніхто. Саме на цьому і прибирається перше питання – «чому нас тут можуть навчити». Можуть. І навчають».

Інтерес бійців АТО до занять проявляється, коли вони починають відчувати, що підготовка інструкторів краща:

«Як тільки учні розуміють, що інструктори знають більше і реально можуть щось показати, у них у самих з’являється інтерес. Починається робота».

Після приведення кулеметів до нормального бою, курсанти на відстані 830-850 метрів отримують 100-відсоткове попадання по ростовій мішені.

Разом з тим, зазначає Доник, є такі командири бригад, які направляють до навчального центру тих, у кого немає жодного бажання навчатися.

«Ще парочку прислали тошнотіков, щоб хоч на час від них позбутися. Бажання вчитися немає. Рапорти будуть відправлені на командувача сухопутки, але ми на них витрачати час не будемо. Його просто немає. Командири бригад, котрі відправляють на навчання «на тобі Боже, що мені не гоже», просто не розуміють, що головне завдання навчання на виході, це життя, як кулеметників, так і піхоти, що ними прикривається».

загрузка...
Loading...

Коментарі