Український авіапром спробує відібрати у Росії проект індійського транспортника

28.04.2016 22.30

Ан-178

Українське державне авіабудівне підприємство «Антонов» і індійська компанія Reliance Defence підписали меморандум про партнерство з метою участі в тендері корпорації HAL на розробку багатофункціонального транспортного літака середньої вантажопідйомності (MTA). Про це повідомляє «Лента.ру» з посиланням на «Лiга.Бізнес».

У тендері братимуть участь транспортний літак Ан-178, а також пасажирські Ан-148 і Ан-158, що належать до того ж класу. Українське підприємство розраховує отримати контракт на розробку літака MTA, який передбачається використовувати як у військових цілях, так і для комерційних перевезень. Потреби ВВС Індії, як зазначає видання, оцінюються приблизно в 200 літаків цього класу.

Раніше передбачалося, що в якості основи для літака MTA буде використовуватися російський Іл-214, в даний час розробляється КБ Іллюшина, проте в січні ТАСС повідомляв, що спільний російсько-індійський проект по розробці літака MTA заморожений.

Коментуючи цю заяву, джерело на підприємстві повідомило, що заморожування носить тимчасовий характер.

– Ми взяли паузу для коригування програми і уточнення взаємних умов, – зазначив співрозмовник редакції, додавши, що розробка літака буде продовжена як для експортних поставок, так і для російських замовників.

Український військово-транспортний літак Ан-178 був розроблений в 2010-2015 роках на базі сімейства пасажирських літаків Ан-148/158. Перший політ нової машини відбувся в травні 2015 року. Російський військово-транспортний літак Іл-214 розробляється з 2000 року, термін його першого польоту неодноразово переносився і, в зв’язку з припиненням розробки, в даний час точно не встановлений.

загрузка...
Loading...

Коментарі