Натовська зброя, яка довела свою ефективність

31.03.2016 10.45

wp-content/uploads/2016/03/12121.jpg
Натовська зброя, яка довела свою ефективність

Часто в українських засобах масової інформації з’являються повідомлення та різноманітна аналітика на тему озброєння вітчизняних Збройних Сил. Мовляв, всі зразки ОВТ є застарілими, неефективними і взагалі нам потрібна зброя за найпередовішими розробками НАТО. При цьому не враховується дуже важлива деталь: країни члени Північноатлантичного альянсу хоч і мають багато військових новинок, проте не гребують користуватися зразками техніки та озброєння, яким вже не один десяток років.

Вони і складають основну міць армій. І якщо розглядати це питання навіть не з економічної точки зору, то виявиться, що країни на озброєнні утримують ту зброю, якою протягом тривалого часу вчилося та вміє воювати своє військо.
Крім того, НАТО прагне стандартизувати своє озброєння. Тому часто один і той же тип літаків, танків, стрілецької зброї знаходиться на озброєнні відразу декількох держав. Це спрощує постачання, ремонт і бойову взаємодію армій країн безпекового блоку.

wp-content/uploads/2016/03/F-16-Fighting-Falcon.jpg
F-16 Fighting Falcon

Наприклад, літак F-16 Fighting Falcon розроблений ще в 1976 році. Проте він виявився настільки вдалим, що знаходиться на озброєнні НАТО донині. Він поєднує в собі надійність і бойову ефективність. Сьогодні ці літаки прийняли на озброєння в Бельгії, Данії, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Туреччини і, звичайно ж, Сполучених Штатах. Спочатку задуманий як легкий винищувач, з часом F-16 перетворився на багатофункціональний ударний літак.

За свою тривалу службу в НАТО літак встиг взяти участь у багатьох військових кампаніях, а пілот голландських ВПС навіть записав на свій рахунок збитий «МіГ-29» ВПС Югославії.

Незважаючи на те, що програма переозброєння альянсу планує заміну F-16 новітніми F-35, повністю відмовлятися від Fighting Falcon в НАТО не мають наміру.

wp-content/uploads/2016/03/Panzerhaubitze-2000.jpg
Panzerhaubitze PzH 2000

Слід згадати й про Panzerhaubitze PzH 2000 – одну з найкращих самохідних артилерійських систем. Ця гаубиця перебуває на озброєнні армій Німеччини, Греції, Італії та Нідерландів. І хоча вона вважається й новою розробкою, проте виробляється вже протягом більш як десятиліття.

155-мм гармата L52 з довжиною ствола в 52 калібру оснащена автоматичним заряджанням. Завдяки цьому перші три пострілу гаубиця здатна зробити за 9,2 сек. За хвилину PzH 2000 здатна випустити 10 снарядів. Боєкомплект гаубиці становить 60 снарядів, дальність стрільби досягає 41 км.

До речі, власне цій САУ належить світовий рекорд – на полігоні в Південній Африці вона вистрілила на 56 км снарядом V-LAP (активно-реактивний снаряд з поліпшеною аеродинамікою).

wp-content/uploads/2016/03/Type-212-Submarine.jpg
Type 212 Submarine

Грізною зброєю НАТО у воді світові експерти називають підводну лодку Type 212 Submarine, перший заказ на яку було зроблено в 1994 році. Вона спроектована для патрулювання Балтійського і Середземного морів. Type 212 сьогодні є однією з наймалошумніших і малопомітніших підводних човнів. Енергетична установка дозволяє їй до трьох тижнів перебувати під водою.

У надводному положенні діапазон патрулювання човна становить близько 15 тис. кілометрів, у підводному – від 700 до 3000 км, в залежності від швидкості. Ця субмарина перебуває на озброєнні німецьких військово-морських сил і озброєна торпедами Sea Hake та Black Shark.

wp-content/uploads/2016/03/Colt-Canada-Diemaco-C7A1.jpg
Diemaco C7A1

Стрілецька зброя НАТО також виробляється ще з минулого століття. За приклад можна взяти одну з кращих гвинтівок у світі – Diemaco C7A1. Її виробляє з 1984 року компанія Colt Canada і являє собою модифікований варіант американської штурмової гвинтівки Armalite AR-15, чий дизайн і функції відповідають американської М16А3.

Цю штурмову гвинтівку взяли на озброєння армії Великобританії, Нідерландів та Данії. Вона оснащується двадцятидюймовим стволом і має два режими стрільби: одиночними пострілами і повністю автоматичний.

Темп стрільби Diemaco C7A1 від 750 до 950 пострілів на хвилину. Гвинтівка комплектується стандартними для НАТО магазинами на 30 патронів.

wp-content/uploads/2016/03/FN-MAG.jpg
FN MAG

Є в НАТО і ще старіші зразки стрілецької зброї. Наприклад, кулемет FN MAG був створений на Fabrique Nationale of Belgium в 1950-х роках. Конструкція виявилася настільки вдалою, що протягом 70 років експлуатації у військах до неї вносилися лише незначні зміни.

FN MAG перебуває на озброєнні практично всіх країн учасниць НАТО, в тому числі у Бельгії, Канаді, Данії, Франції, Греції, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Туреччини, Великобританії і США.

FN MAG оснащується системою швидкої заміни перегрітого ствола, калібр кулемета – 7,62 мм, а скорострільність – від 650 до 950 пострілів на хвилину.

Микола ФЕДОРКІВ

загрузка...
Loading...

Коментарі