Він викинув гранату, що залетіла в БТР, але руку відвести не встиг…

17.08.2014 15.17

У Вінниці, у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону проходить лікування і реабілітацію військовослужбовець служби за контрактом 95-ї окремої аеромобільної бригади Владислав Кузнєцов.

В одному з боїв на Луганщині, 21-річний житель Жмеринки врятував життя собі і своїм шістьом бойовим друзям, але втратив кисть правої руки, отримав множинні осколкові поранення нижніх кінцівок, баротравму, розрив обох барабанних перетинок.

У цей день особовий склад бригади ВДВ йшов в наступ на ворога у місті Лисичанськ. БТР-80, в якому знаходився Владислав і його товариші, йшов попереду. У якийсь момент часу в люк БТРа залетіла ручна граната. Десантник миттєво зорієнтувався, підняв її з-під ніг і викинув назовні. Але, на жаль, йому не вистачило кількох часток секунди – граната розірвалася в повітрі на відстані 5 сантиметрів від руки.

– Почув хлопок, після цього мені щось впало під ноги, опустив голову, дивлюся – граната в бойову стані, вже зведена, ось-ось вибухне, плюс побачив, що вона не нашого зразка, – згадує Владислав. – З такою швидкістю ще нічого в житті я не робив. В ту ж мить схопив її і жбурнув. Руку відвести не встиг, пролунав вибух…

Батьки, які зараз знаходяться поруч з сином, розповідають, що на службу Владислав пішов у вересні минулого року.

– Сам захотів, – кажуть вони. – Я йду служити і все. Це була його юнацька мрія – проходити службу в елітних військах.

Тепер, коли загроза життю Владислава минула, рідні і друзі почали збір коштів на якісний протез для хлопця. Для цього їм потрібно зібрати близько 80 тисяч доларів. Сума величезна, навіть якщо продати все, що у них є. Але рідні надії не втрачають, так само, як і не втратив віри в життя, людей і майбутнє їх син.

Руслан Лінник

загрузка...
Loading...

Коментарі