Снайпер «Сандора»: «Те, що відбувалося у донецькому аеропорту, сниться досі»

06.04.2016 23.06

Снайпер

– Зробити з мене розвідника-снайпера вирішив командир підрозділу. Він помічає тих, хто краще за всіх стріляє, відбирає, а далі йдуть постійні тренування. Багато, хто хоче стати снайпером, але не у кожного вийде. Важливо, як людина себе почуває, стріляючи в іншу людину. Потрібно бути холоднокровним. Не все так можуть, – не поспішаючи, ніби оцінюючи обстановку, пояснює «Сандора».

Вогонь по рухомих картонним мішенях, відточування мистецтва маскування, біг, фізпідготовка… Снайпер повинен бути сильніше простого солдата. У всьому. Влучніший, швидший, витриваліший, спокійний, терплячий, непомітний. Всі ці якості розвиваються в навчальній частині і відточуються на товаришах по службі. Якщо вони не розкрили твою позицію, значить, заліг ідеально.

– Для снайпера є певні правила. Працюючи з будівлі, не можна стояти перед вікном, навпроти дверних пройм, потрібно стежити, щоб за спиною не було ніяких просвітів. Рухатися, в тому числі спускати курок – максимально повільно, – розкриває тонкощі свого військового ремесла «Сандора». Здається, подумки він уже наводить приціл на свою ціль. – Якщо лежиш на відкритій місцевості, в степу, наприклад, тіло повинно продовжувати гвинтівку. А цілитися бажано двома відкритими очима.

Про памперси

Необстріляним потрапив в Донецький аеропорт. З квітня по вересень він проходив таку школу, якої не дадуть ні одні навчання.

– Аеропорт мені сниться досі, але те, що там відбувалося, я не хочу згадувати, – говорить снайпер.

Що було після? Операції в інших точках. Найскладніші – на відкритій місцевості. Спека, мороз, дощ, а тут, практично не рухаючись, лежиш на одному місці. Можливо, пару годин, а можливо, і 10 днів. Для значних операцій доводиться збирати рюкзак в декілька десятків кілограмів, воду, їжу, готувати укриття.

Збираючись на розмову, колеги попросили мене дізнатися: правда чи міф про використання в роботі снайпера памперсів для дорослих? Так ось – правда.

Головні цілі – командири, наводчики, снайпери

– А бувають дуелі між снайперами? – Згадую я фільми на цю тематику.

– Звичайно, – відповідає боєць. – Тебе можуть вичислити по відблиску скла, пострілу. Тому користуємося обманками – дисками, дзеркалами. Пускаємо в якомусь місці сонячний зайчик, провокуючи ворога. Той стріляє, засвічує свою позицію, і тоді б’ємо по ньому.

Головні цілі таких, як «Сандора», – командири, наводчики, снайпери. Все важко замінні армійські кадри.

Чого бояться снайпери? Герой цього матеріалу наполегливо доводить – нічого. За його словами, страх заважає жити і воювати. Снайперів-професіоналів не лякає навіть смерть, і в цьому питанні вони фаталісти.

– Куди більше переживають родичі. Вони знають, хто я. Коли був в ДАПі (Донецький аеропорт. – Авт.), дзвонили, питали, що й до чого, але у мене на цей рахунок чітка позиція: менше дурних питань – менше дурних відповідей. Адже всієї правди все одно ніхто їм не скаже, – пояснює «Сандора».

KP.ua

загрузка...
Loading...

Коментарі