Більшу частину того, що могло б дістатися піхоті, прийняв на себе Т-64 сержанта Ісаєва

24.08.2014 15.33

У бою під Іловайськ справжній героїзм проявив танковий екіпаж 17-ї танкової бригади. Щоб оцінити, в якому вогнем наші воїни йшли в атаку, можна розглянути, в якому стані Т-64 вийшов з бою.

Про це написав у «Фейсбуці» журналіст Юрій Бутусов.

«Вчора був в секторі «Б» антитерористичної операції. Возив передачу від Фонду оборони України – 23 тепловізора, 10 маскхалатів, чохли на нові кевларові каски в найгарячішу точку АТО – під Іловайськ, де вже шосту добу кипить безперервний бій за місто.

Ці фотографії я зробив на передовому блокпосту збройних сил України.

Напередодні бойова група 3-го батальйону Нацгвардії «Донбас» разом з танками 17-ї танкової бригади (з Дніпропетровської області), атакувала в самому місті кілька будинків, зайнятих російськими найманцями.

У цьому бою справжній героїзм проявив екіпаж танка Т-64 в складі командира молодшого сержанта Сергія Ісаєва, навідника солдата Ігоря Іванченка, і механіка-водія солдата Євгена Мартинюка. Щоб оцінити під яким вогнем наші воїни йшли в атаку, можна розглянути, в якому стані Т-64 вийшов з бою.

Бій в місті – це завжди ближні дистанції. Наші бійці наступали на справжню стіну вогню – по ним била мінометна батарея, з кожного підвалу і з кожної даху стріляли гранатомети, кулемети, снайпери. Місто постійно обстрілюють гаубиці і реактивні системи залпового вогню російських військ.

Танкісти били по вогневих точках, штурмовий загін «Донбасу» під прикриттям танка зумів відбити ще один будинок. Більшу частину того, що могла б отримати наша піхота, прийняв на себе Т-64 сержанта Ісаєва. П’ять влучень реактивних протитанкових гранат, і сотні влучень від куль, в тому числі великокаліберних снайперських гвинтівок. Ворог зазнав великих втрат, але підтягнув резерви.

Після чергового попадання в башню, був виведений з ладу досилатель танкової гармати. Сержант Ісаєв з бою не вийшов – наказав Мартинюку допомогти досилання снарядів короткими ривками – танк робив ривок, гальмував, і енергія зупинки допомагала заганяти снаряд в стовбур.

Вони зробили ще кілька пострілів. Ще одна граната потрапила в башню – командир і навідник отримали поранення. Ще одна граната – пошкоджена ходова. Вони продовжували стрілянину з кулемета. Потім кулемет був також виведений з ладу. Хлопці перев’язали один одного, але танк з бою не вийшов.

Танкісти побачили, що під вогнем противника лежать троє бійців «Донбасу». Євген Мартинюк виліз з танка, і допоміг побратимам з «Донбасу» покласти поранених на корму бойової машини. Контратака російських найманців була відбита, і тільки тоді танк пішов у тил.

Всі поранені були благополучно доставлені на базу. Єдиний неушкоджений танкіст Євген Мартинюк передав медикам поранених товаришів, обхопив руками бойову машину і… заплакав. Сьогодні солдат пересів за штурвал нового танка – я не зміг побачити героя – він виїхав на нове бойове завдання. Дякую, Женя, дякую…»

загрузка...
Loading...

Коментарі